Gorąca cytryna

Uwielbiam lemoniadę, szczególnie latem. Słodko-kwaśny, orzeźwiający napój z sokiem z cytryny. Ale w życiu nie wpadłabym na taki pomysł, żeby obrać cienko cytrynę ze skórki i kilka kawałków tej skórki zalać wrzątkiem, jak herbatę. A Portugalczycy wpadli!

Cytryny
Niesamowicie prosty do przygotowania napój, a pyszny i rozgrzewający. Gorąca carioca de limão podawana jest w filiżankach takich, jak café. Jak ktoś lubi, można posłodzić. Świetna alternatywa dla kawy i herbaty!

A carioca, tak w ogóle, to określenie „rdzennego” mieszkańca Rio de Janeiro. Takiego, który się tam urodził. Carioca da gema to osobnik, którego oboje rodzice byli „rdzenni”.

Tylko nie rozgryzłam jeszcze, co mieszkańcy Rio mają wspólnego z cytrynami :)

Ewa

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że spodobał Ci się i zaciekawił ten wpis. Jeśli tak, to będzie mi niezmiernie miło, gdy klikniesz Lubię to, dodasz +1 i podzielisz się wpisem ze znajomymi albo dołączysz do dyskusji! To dla mnie ważne, bo pokazuje, że warto dalej pisać. Masz uwagi, komentarze, pytania? Nie wahaj się, napisz! Cieszę się z każdego sygnału od Ciebie! Dziękuję :)

- Ewa a

Przeczytaj też...

4 komentarze

  1. Michał pisze:

    Nie do zaadoptowania u nas ze względu na pestycydy.

  2. Ewa pisze:

    Zaryzykowałam, jeszcze nie świecę w ciemności ;)

  3. Tez byłam zaskoczona, jak pierwszego poranka u “mojej” portugalskiej rodzinki zastałam w wielkiem filiżance nie kawę, nie herbatę, a elegancko poszarpaną skórkę cytrynki (prosto z ogródka!) czekającą na nas. I na wrzątek. I też byłam zaskoczona. Niestety, z cytryn kupionych u nas próbowałam 3 razy, mimo szorowania owocu, napój był gorzki :(

  4. Aga pisze:

    piłam w Lizbonie -pyyycha ,w warszawie już mim tak nie smakowało,ale może dlatego ,ze nie ma tego słoneczka :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Pola wymagane. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Ostatnio pojawia się bardzo dużo spamu i mój filtr czasem się gubi. Jeśli nie jesteś spamerem, a Twój komentarz nie ukazał się, daj mi o tym znać mailowo. Kontakt znajdziesz tu. Dziękuję!