Linksmų Velykų!

W tym roku spędzam Wielkanoc nieco mniej tradycyjnie, bo w Wilnie. Docieramy tu dzisiaj rankiem i od razu ruszamy na mały rekonesans po mieście. Niedaleko naszego hostelu stoi sobie taki oto ciekawy pomnik pisanki – margutis. Zdobienie jaj to na Litwie, podobnie jak u nas, jedna z wielkanocnych tradycji, a gipsowa rzeźba kolorowego jajka w gnieździe o wadze 300 kilo (wyobrażacie sobie jajecznicę z takiego jaja?) stanęła tu na placyku u zbiegu ulic Pylimo, Šv. Stepono i Raugyklos w 2003 r., symbolizując odrodzenie się okolicznej dzielnicy (które, szczerze mówiąc, na pierwszy rzut oka trochę wolno idzie ;). Razem z tą oto pisanką życzę więc wszystkim z okazji zbliżającej się Wielkanocy wesołego jajka!

Pomnik pisanki

Ewa

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że spodobał Ci się i zaciekawił ten wpis. Jeśli tak, to będzie mi niezmiernie miło, gdy klikniesz Lubię to, dodasz +1 i podzielisz się wpisem ze znajomymi albo dołączysz do dyskusji! To dla mnie ważne, bo pokazuje, że warto dalej pisać. Masz uwagi, komentarze, pytania? Nie wahaj się, napisz! Cieszę się z każdego sygnału od Ciebie! Dziękuję :)

- Ewa a

Przeczytaj też...

4 komentarze

 1. Patryk pisze:

  Również wesołych świąt i baardzo mokrego poniedziałku :)

  Ja sobie nie wyobrażam jajecznicy z takiego dużego jajka, już wolę mieć trochę mniej ale za to z kilku jajek :P

 2. wkraj pisze:

  Tak jak wielkie jest to jajo tak wiele dobrego Ci życzę.
  Wesołych Świąt!

 3. Ola pisze:

  Za późno na życzenia, ale mam nadzieję, że Swięta były udane! Fajna ta pisanka!

 4. Ewa pisze:

  Dzięki wszystkim za życzenia!

  Święta były jak najbardziej udane. Jedna z najfajniejszych Wielkanocy w życiu :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Pola wymagane. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Ostatnio pojawia się bardzo dużo spamu i mój filtr czasem się gubi. Jeśli nie jesteś spamerem, a Twój komentarz nie ukazał się, daj mi o tym znać mailowo. Kontakt znajdziesz tu. Dziękuję!