Wyślij pocztówkę! Trzecia edycja Marzycielskiej Poczty z Podróży

To już trzeci rok odkąd polscy blogerzy piszący o podróżach wpadli na pomysł, by w okolicach Walentynek zachęcić czytelników do wysyłania listów i pocztówek, które mogą wywołać uśmiech na buziach chorych dzieci. Dzieci, które są nierzadko ciekawe świata, ale niekoniecznie mają możliwość poznawać go w takim stopniu, co ich zdrowi koledzy. Od pierwszej edycji w 2013 r. przyłączyłam się do tej akcji i Was też gorąco zachęcam!

Pocztówki z Lanzarote

Marzycielska Poczta to akcja charytatywna, która nie ma na celu zbierania pieniędzy. Tutaj pomysł na wywołanie uśmiechu na buzi chorego dziecka jest trochę inny. Akcja polega na wysyłaniu listów i kartek pocztowych do dzieciaków. Na stronie internetowej czytamy: Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczamy tutaj profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Na co więc czekasz?

Marzycielska poczta z podróży

Dwa lata temu wysłałam pocztówki z Kenii. Rok temu – z Jordanii. W tym roku akurat rezyduję na Lanzarote, więc wybrałam kartki typowe dla tej pięknej Wyspy Kanaryjskiej. Wy też możecie przyłączyć się do akcji, nawet jeśli akurat nie jesteście w podróży – dzieciaki czekają na listy i kartki z pozdrowieniami i ciepłymi słowami cały czas! Pisac mozna w każdej chwili i z każdego miejsca na Ziemi! Wystarczy chwila, kartka i długopis, a można wywołać uśmiech na małej buzi. Chyba warto?

To jak, kto się przyłączy i wyśle pocztówkę lub list?

Ewa

Cieszę się, że tu jesteś! Mam nadzieję, że spodobał Ci się i zaciekawił ten wpis. Jeśli tak, to będzie mi niezmiernie miło, gdy klikniesz Lubię to, dodasz +1 i podzielisz się wpisem ze znajomymi albo dołączysz do dyskusji! To dla mnie ważne, bo pokazuje, że warto dalej pisać. Masz uwagi, komentarze, pytania? Nie wahaj się, napisz! Cieszę się z każdego sygnału od Ciebie! Dziękuję :)

- Ewa a

Przeczytaj też...

21 komentarzy

 1. Gabi pisze:

  Sztokholm dołącza :) Sama pocztówki uwielbiam, więc wiem, jaką radość potrafią sprawić ;)

 2. świetna akcja, dzięki za cynk :)

 3. balkanyrudej pisze:

  Ja stwierdziłam, że często kupuję na wyjazdach pocztówki, które później walają się po szufladach i nikomu i niczemu nie służą. Dzięki Marzycielskiej Poczcie wreszcie mogły zrobić coś dobrego i sprawić, że kilka dzieciaków po prostu się uśmiechnie. Nawet moją mamę nakłoniłam, żeby wysłała część swoich pocztówkowych zbiorów :)

  • Ewa pisze:

   Jedyne zbiory jakie ja mam to te, które ktoś mi przysłał (uwielbiam dostawać pocztówki!), ale wysłałam nowiutke, prosto z Lanzarote :)

 4. Fajna akcja, postaram sie dolaczyc ;-)

 5. Bardzo fajna akcja, kiedyś kartki przywoziło się dla siebie. A teraz robi się zdecydowanie więcej zdjęć, więc kartki można przeznaczyć dla innych

 6. mobile_mon pisze:

  wow, świetna inicjatywa, następnym razem karta zostania wysłana jeśli tylko… znajdzie się poczta! ;)

 7. Słyszałem już o wielu akcjach, ale o tej nie. Przyznam, że wydaje się być interesująca i naprawdę dająca radość – odbiorcom. Fajnie :)

 8. Natalia pisze:

  Że też wcześniej nie wiedziałam- ale będzie w najbliższym czasie skąd wysyłać! Piękny pomysł!

 9. Mig pisze:

  Swietna akcja! Chętnie dołączę!
  Twój blog mnie powala na łopatki. Już tu zostaję ;))

 10. Amadeusz pisze:

  Fajna sprawa tak pojechać.

 11. Grzegorz pisze:

  Potrzebuję, żeby ktoś mi wysłał pocztówkę z Szanghaju do Polski. Oczywiście koszty poniosę. Ktoś by mi pomógł? Pozdrawiam wszystkich

 12. Bobrownia pisze:

  Będzie nowa edycja tej akcji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Pola wymagane. Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Ostatnio pojawia się bardzo dużo spamu i mój filtr czasem się gubi. Jeśli nie jesteś spamerem, a Twój komentarz nie ukazał się, daj mi o tym znać mailowo. Kontakt znajdziesz tu. Dziękuję!